UK

 • UK

 • EN

 • RU

 • UK

 • EN

 • RU

UK

 • UK

 • EN

 • RU

 • UK

 • EN

 • RU

Порядок надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам

Порядок надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам

Важлива стаття від юридичного відділу нашого фонду щодо ВПО. Підготувала @katerina_volotkovich .

Уряд змінив порядок надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.

1. Ті, кому допомогу вже призначено, отримуватимуть виплати до кінця січня 2024 року, тобто 6 місяців, починаючи з 1 серпня 2023 року.

2. Починаючи з 1 серпня 2023 року, новим отримувачам допомоги виплати призначаються на строк у 6 місяців.

3. Починаючи з 1 серпня 2023 року, виплати припиняються тим, хто:

- перебувають за кордоном більш як 30 календарних днів поспіль;

- фактично повернулися до покинутого місця проживання;

- відбувають покарання у місцях позбавлення волі;

- були засуджені за злочини проти основ національної безпеки України.

4. Починаючи з 1 вересня 2023 року, право на виплати втрачають ті, хто в період після набуття чинності Постанови:

- придбали транспортний засіб, якому менше 5 років;

- купили нерухомість на суму понад 100 тис. гривень;

- мають на депозитному банківському рахунку кошти на загальну суму більш ніж 100 тис. гривень;

- купили іноземну валюту (крім валюти, отриманої від благодійних організацій або придбаної для оплати медичних, соціальних, освітніх послуг), а також банківські метали на загальну суму понад 100 тис. гривень;

- мають у власності житло, що розташоване на територіях, на яких не ведуться бойові дії та які не є тимчасово окупованими. 

5. Буде проведено верифікацію отримувачів виплат, за результатами якої певна частина ВПО може припинити отримувати виплати, про що їх буде належним чином повідомлено. Решті внутрішніх переселенців виплати буде продовжено автоматично, ніяких додаткових дій вчиняти не потрібно.

Хоча загальний підхід полягає в тому, що допомога на проживання ВПО призначається на строк 6 місяців, є певні категорії громадян, які можуть отримувати виплати протягом 12 місяців. Це родини, які перебувають у складних життєвих обставинах. А саме: 1. Середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача не перевищує чотирьох розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

2. У складі сім’ї є особи працездатного віку, які: доглядають за дітьми до досягнення ними   шестирічного віку (включно); мають трьох і більше дітей віком до 18 років і доглядають за ними; є особами з інвалідністю; є громадянами, які доглядають за особами з інвалідністю I групи або дітьми з інвалідністю тощо.

3. У складі сім’ї є непрацююча особа працездатного віку, яка протягом перших 6 місяців отримання допомоги сприяла своїй економічній самостійності (наприклад, працевлаштувалася, зареєструвалася у центрі зайнятості як безробітна, зареєструвалася як фізична особа-підприємець, отримала допомогу на здобуття економічної самостійності тощо) й середньомісячний дохід якої не перевищує трьох розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

4. Внутрішньо переміщена особа втратила працездатність чи досягла пенсійного віку, і розмір пенсії якої не досягає трьох прожиткових мінімумів для осіб, що втратили працездатність.

5. Неповнолітні та малолітні діти, які прибули без супроводу законного представника.

За правовою допомогою Ви можете звернутись за номером телефону Фонду +380960630475, або надіславши листа з описом Вашого питання на електронну пошту юридичного відділу з вказанням контактного номеру для зворотного зв’язку: socialcity.in.law@gmail.com