Як витягти себе із апатії?

Як витягти себе із апатії?

Як витягти себе із апатії?

Життя в умовах війни відображається на кожному. Українці виснажені негативними переживаннями. Багато хто відчуває апатію як наслідок стресів, розчарувань та власної безпорадності в складних обставинах.

Апатія характеризується відсутністю почуттів, емоцій, інтересу чи стурбованості щодо чого-небудь. У стані апатії важко навчатись, працювати та піклуватись про інших.

- Що робити для подолання апатії?

• Берись за якісь задачі. Для того, щоб повернутись до більш активного стану, важливо почати виконувати якусь справу. Якщо в моменті немає сил на те, щоб вирішити серйозну задачу, візьмись за якусь маленьку. 

• Відганяй погані думки. Коли помічаєш, що знов занурюєшся у пережовування поганих новин, думок, перемикайся на речі, які здатні викликати твій інтерес.

• Вчасно приймай «порції позитиву»

Склади перелік того, що підіймає тобі настрій. Це може бути перегляд смішних відео-роликів, прогулянка в парку, малювання, прослуховування улюблених музичних композицій тощо.

• Спілкуйся з тими, кому вдається бути більш активними. Приємні енергійні люди здатні надихати та «заряджати» людей навколо позитивом.

• Спрямовуй увагу на те, що є для тебе важливим. У моменти, коли «опускаються руки», добре нагадувати собі, заради кого або чого потрібно продовжувати щось робити.

• Ну і завжди добре пам’ятати про мінливість емоційних станів. Якщо ти в якийсь момент почуваєшся погано, то це не означає, що так буде завжди.

Made with